Користиме колачиња за да ви го обезбедиме најдоброто можно доживување при користење на нашата веб-страница. Се согласувате со нашата употреба на колачиња во вашиот уред ако продолжите да ја користите нашата веб-страница.

ama® Premium

ama® Premium


UPPER FILTER

The upper filter ensures even dispersal of water amidst the ingredients of coffee.

PRODUCT

Premium is the express coffee for the real coffee connoisseurs. Strong flavoured coffee from the central region of South America with a balanced aroma which differs immediately upon taste.

FILTER

The filter ensures maximum output and intense coffee.

CAPSULE

Hermetic sealing, stored in an inert gas, preserves the exact scent and taste of the newly ground coffee.
Информации за пакување
Тип на кутијаКартон
Димензија на кутијата6.1 x 4.9 x 19.8 цм
Нето тежина на пакувањето81 гр
Бруто тежина на пакувањето134 гр
Други забелешки
Рок на употреба18 Месеци
Земја на потеклоИталија
  • Прегледи: 16569
  • Код на продуктот: 400KA103
  • Наградни поени: 10
  • Достапност: На залиха
  • 200,00ден
  • Без данок: 169,49ден

Достапни опции